OptiCPP Automatyczny aparat do oznaczania temperatury płynięcia i mętnienia z wbudowanym układem chłodzącym

Funkcja
Temperatura płynięcia i mętnienia
Norma
ASTM D 2500, ASTM D 5771, ASTM D 5853, ASTM D 5950, ASTM D 97, DIN 51 568, EN 23015, IP 15, IP 219, IP 444, ISO 3016, PN-ISO 3015, PN-ISO 3016
Producent
ISL, PAC
  • OptiCPP Automatyczny aparat do oznaczania temperatury plyniecia i metnienia z wbudowanym ukladem chlodzacym right
  • OptiCPP Automatyczny aparat do oznaczania temperatury plyniecia i metnienia z wbudowanym ukladem chlodzacym left
  • OptiCPP Automatyczny aparat do oznaczania temperatury plyniecia i metnienia z wbudowanym ukladem chlodzacym right
  • OptiCPP Automatyczny aparat do oznaczania temperatury plyniecia i metnienia z wbudowanym ukladem chlodzacym left
Części i akcesoria

Aparat OptiCPP to następca cieszącego się bardzo dobrą opinią aparatu CPP5G. Nowy aparat został wyposażony w duży 7” kolorowy monitor dotykowy, na którym w czasie rzeczywistym pokazywany jest graficzny przebieg testu. Aparat wyposażony jest w bezprzewodowe głowice testowe.

Aparat CPP 5Gs ma wbudowany unikatowy, opatentowany system chłodzenia  (łaźnia osiąga temperaturę  -105 °C ) o bardzo małym poborze energii i nie wymaga podłączenia do zewnętrznego kriostatu. Wyeliminowano hałas i wydzielanie się dużych ilości ciepła towarzyszące pracy kriostatów. Aparat charakteryzuje się bardzo ma lym poborem mocy, tylko 300W.

OptiCPP jest jedynym  aparatem dostępnym na rynku światowym,  na którym można oznaczać temperaturę płynięcia i mętnienia w temperaturach poniżej -90 °C.

Wyróżniającą cechą aparatu jest jego wszechstronność oraz możliwość dowolnego ustawiania. Aparat jest przeznaczony do wykonywania programów bazujących na indywidualnych zestawach parametrów, dobranych tak, aby pasowały do wymagań użytkownika. Ta duża zaleta czyni aparat przydatnym nie tylko do wykonywania badań konwencjonalnych, ale również do prac badawczo-rozwojowych. Aparat jest jednakowo prosty w obsłudze, jak i wszechstronny.

Oznaczanie temperatury mętnienia i płynięcia stosuje się w odniesieniu do wielu produktów (oleje napędowe do silników wysokoprężnych pojazdów, statków i agregatów, olejów smarowych, parafinowych itp.). Zgodnie z definicją, oznaczanie temperatury mętnienia pozwala na określenie temperatury, w jakiej parafinowe składniki produktu mogą wtrącać się, co może być przyczyną zatykania instalacji rurowych lub filtrów lub pogarszania się własności użytkowych w przypadku olejów. Temperatura płynięcia jest tą najniższą, w jakiej produkt płynie. Informacja ta ma  szczególne znaczenie w stosunku do  produktów, które musza być wypompowywane po okresie przechowywania. Temperatura płynięcia zwykle jest o 4,5 do 5,5 °C niższa od temperatury mętnienia, chociaż ta różnica może nawet wynosić 8 do 11 °C