OptiFZP Automatyczny aparat do oznaczania temperatury krystalizacji paliwa lotniczego Z WBUDOWANYM UKŁADEM CHŁODZĄCYM

Funkcja
Temperatura krystalizacji paliwa lotniczego
Norma
ASTM D 2386, ASTM D 7153, IP 529
Producent
ISL
 • OptiFZP Automatyczny aparat do oznaczania temperatury krystalizacji paliwa lotniczego prawy widok
 • OptiFZP Automatyczny aparat do oznaczania temperatury krystalizacji paliwa lotniczego prawy widok
Części i akcesoria

OptiFZP wykonuje test zgodnie z metodą IP 529 i ASTM D7153: Oznaczanie Temperatury Krystalizacji Paliwa Lotniczego Automatyczną Metodą Laserową.

Metoda jest  zatwierdzona i umieszczona zarówno w normie obronnej Def Stan 91-91, specyfikacja paliwa lotniczego Jet A-1, NATO CODE: F-35 oraz w specyfikacji Joint Inspection Group (AGIP, BP, Chevron, Texaco, ExxonMobil, Kuwait Petroleum, Shell, Statoil i Total) określającej wymagania  jakościowe dla paliwa lotniczego (AFQRJOS).

 

 • Nowej generacji automatyczny aparat do oznaczania temperatury krystalizacji paliwa lotniczego
 • Ulepszona wydajności i łatwość obsługi
 • Nowy ekran dotykowy i zaawansowana elektronika
 • Dokładne i precyzyjne oznaczanie temperatury krystalizacji poniżej 15 minut
 • Kompaktowa budowa z wbudowanym układem chłodzącym i systemem mycia
 • Perfekcyjna korelacja z normami  ASTM D2386 i IP 16

OptiFZP zapewnia bardzo dokładne oznaczanie temperatury krzepnięcia paliwa lotniczego i benzyn lotniczych od temperatury otoczenia do nawet minus 120ºC.

W aparacie OptiFZP zastosowano  opatentowany system chłodzenia (taki jak w aparatach FPP, CPP i MPP serii 5Gs) , jak również unikatowy, opatentowany laserowy system detekcji. Aby wykonać oznaczenie wystarczy wprowadzić do celi pomiarowej 10 ml próbki i wcisnąć przycisk TEST. Niewymagane jest żadne wcześniejsze programowanie aparatu.


OptiFZP sam automatycznie steruje całym oznaczeniem i podaje wynik w czasie poniżej 15 minut. Procedura samooczyszczenia przyśpiesza i upraszcza przeprowadzanie testu a inteligentne oprogramowanie zapewnia dokładne badanie trudnych i zanieczyszczonych próbek. Unikatowy system detekcji wykorzystuje zaawansowane systemy optyczne i precyzyjną regulację temperatury i w niezawodny sposób oznacza temperatury krystalizacji, z doskonałą czułością dla różnych stopni zanieczyszczeń.

Punkt krystalizacji paliwa lotniczego jest definiowany jako temperatura, w której podczas podgrzewania topią się ostatnie kryształki w paliwie, które zostało pierwotnie schłodzone tak, aby wydzieliły się kryształy węglowodorów. Próbka jest schładzana w bardzo dokładnie kontrolowany sposób aż do powstania kryształów a następnie podgrzewana do czasu ich stopienia. Zastosowane w systemie unikatowe filtry polaryzacyjne i czujniki optyczne bardzo precyzyjnie śledzą załamanie światła przechodzącego przez próbkę. Metoda ta oparta na fundamentalnych prawach optyki pozwala na detekcję wszystkich rodzajów krystalizacji we wszystkich rodzajach paliwa lotniczego. Bez względu na to czy próbka jest czysta czy też zanieczyszczona, uzyskiwane wyniki są w doskonałej korelacji z metodą ręczną ASTM D 2386.

Zalety

 • Zakres temperatury od temp. otoczenia do -100ºC (-100ºC jest gwarantowane przez producenta ale aparat może osiągnąć temperaturę nawet - 120ºC)
 • Czas testu 15 minut
 • Próbka 10 ml
 • Aparat nie wymaga czyszczenia celi pomiarowej która jest przemywana następną próbką
 • Dzięki dość dużej 10 ml próbce wyeliminowano wpływ pozostałości poprzedniej próbki na wynik testu.

 

ZESTAWIENIE APARATÓW FIRMY PAC